Podporné podkolienky s kompresiou

Podporné podkolienky sú vhodné pre mužov aj ženy, ktorí pri práci alebo cestovaní veľa sedia a stoja, t.j. pri dlhodobej monotónnej statickej či dynamickej záťaži a sú vhodné aj pre aktívny šport. Vďaka ergonomickému tvarovaniu sú pohodlné pri nosení a vyznačujú sa odolnosťou a veľmi kvalitným spracovaním.

Odstupňovaná kompresia

kompresia_schemaVyvíjanie vonkajšieho tlaku na nohu je zabezpečené špeciálnou konštrukciou podkolienky s postupnou hustotou pletenia s riadeným zvieraním. Tlak sa postupne od členku smerom nahor ku lýtku zmenšuje a pomáha tak jemne tlačiť krv z nôh smerom ku srdcu.

Vďaka špeciálnej elastickej konštrukcii a jemnej kompresii nôh podporné podkolienky zlepšujú pri nosení krvný obeh a znižujú napätie a pocit únavy v nohách. Pôsobia preventívne proti problémom so žilami, opuchom a znižujú riziko tzv. cestovnej trombózy. Sú prispôsobené aj na dlhodobé nosenie v práci, na cestách alebo u žien počas tehotenstva. Pocit pohody pri ich nosení zabezpečuje najmä vysoký podiel bavlny (až 65%).

Hodnoty kompresie pre produkty TATRASVIT

(sila tlaku kompresie sa meria obdobne ako krvný tlak v milimetroch ortuťového stĺpca)

Oblasť lýtka: 7,5 mmHg

Oblasť členku: 12 mmHg

Výhody podporných podkolienok

  • prevencia proti opuchom a únave nôh
  • ergonomické formovanie, odstupňovaná kompresia
  • ručne retiazkovaná špica – netlačí na prsty, pohodlný lem
  • aktívna prevencia pred vznikom kŕčových žíl
  • vysoký podiel bavlny zabezpečuje pocity pohody
  • univerzálne použitie pre mužov aj ženy

Konštrukčné prvky

Pohodlný lem

komfortny lemKomfort nosenia je zabezpečený špeciálnou konštrukciou tzv. vaflového alebo piqué lemu, ktorý rozkladá prítlak elastanu na väčšiu plochu, takže zabraňuje zhŕňaniu lemu a pritom nezviera nohu v oblasti nad členkom.

Retiazkovaná špica

retiazkovana špicaUzatvorenie špice je spracované tak, aby bol spoj pri nosení komfortný a netlačil na prsty. Retiazkovanie špice vytvára veľmi plochý šev, pri ktorom sú oproti sebe ležiace očká jednotlivo zošité.


Použité materiály

Čistá bavlna

cottonVysoko kvalitná česaná bavlna zabezpečuje maximálny užívateľský komfort, výrobky sú vhodné aj pre užívateľov náchylných na kožné ochorenia nôh.


Katalóg produktov

Počet výsledkov na zobrazenie 2

COMBER

Športové kompresné podkolienky s froté zónami v chodidlovej časti.

5,50 €

UNHOT

Podporné podkolienky s odstupňovanou kompresiou, retiazkovaná špica.

4,70 €