Zdravotné ponožky

Uvedená kolekcia predstavuje výrobky, ktoré sú na základe svojej konštrukcie, použitých kvalitných prírodných materiálov (až 100% čistá bavlna) a doplnkových hygienických úprav, vhodné pre použitie ako zdravotné ponožky, najmä pri ochorení diabetes, pooperačných stavoch, ale aj pre bežné použite. Použitie výhradne vysoko kvalitnej česanej bavlny predurčuje tieto výrobky na používanie aj pri problémoch s citlivou pokožkou a rôznych kožných ochoreniach alebo ekzémoch. Vysoký komfort nosenia zabezpečuje aj špeciálna konštrukcia výrobku v oblasti lemu a špice.


Konštrukčné prvky

1. Voľný lem

Voľný lem v oblasti lýtka s vysokou rozťažnosťou je ideálny pre zákazníkov, ktorý majú problémy s opuchom nôh alebo citlivou pokožkou. Komfort nosenia zabezpečuje použitie elastických materiálov (gumy) len v niekoľkých riadkov hornej časti lemu.

2. Pohodlný / komfortný lem

Pohodlný resp. komfortný lem je vytvorený pomocou špeciálnej konštrukcie tzv. piqué lemu, ktorý rozkladá prítlak na väčšiu plochu, zabraňuje tým zhŕňaniu ponožky a zároveň nezviera nohu v oblasti nad členkom. Pohodlný lem je možné vytvoriť aj vo forme klasického lemu použitím jemnej gumy v úplete.

3. Priedušná zóna

“Mriežkovaná” štruktúra úpletu v kombinácii s vhodným materiálom (najčastejšie kombinácia bavlny a polypropylénu) zabezpečuje efektívne odvádzanie vlhkosti od pokožky.

4. Retiazkovaná špica

Uzatvorenie špice je spracované tak, aby bol spoj pri nosení komfortný a netlačil na prsty. Retiazkovanie špice vytvára veľmi plochý šev, pri ktorom sú jednotlivo prepojené oproti sebe ležiace očká.

5. Ochranná plyšová zóna / plyšová zóna v chodidle

Pridaním dodatočného voľnejšieho vlákna pri pletení materiálu vznikajú nad povrchom úpletu malé očká, ktoré vytvárajú jemný a mäkký povrch – plyš. Takto zväčšený objem materiálu pôsobí ako ochrana proti odieraniu a otláčaniu pokožky a má aj dobré izolačné vlastnosti.

6. Spevnená špica a päta

spevneniePridanie dodatočného materiálu v oblasti päty a špice zabezpečuje vyššiu odolnosť voči namáhaniu a odieraniu. Okrem výrobkov zo 100% bavlny sa pre spevnenie najčastejšie používa polyamidové (PAD) vlákno.


Použité základné a funkčné materiály

Základný materiál

Kvalitná bavlna

Vysoko kvalitná česaná bavlna zabezpečuje maximálny užívateľský komfort, výrobky sú vhodné aj pre užívateľov náchylných na kožné ochorenia nôh.

Funkčný materiál

Prolen® Siltex

Špeciálne polypropylénové vlákno modifikované antibakteriálnym aditívom na báze biogénnych iónov striebra, ktoré neškodí telu ani životnému prostrediu. Ióny striebra bránia rastu baktérií a plesní, redukujú nepríjemné pachy a udržiavajú biologickú rovnováhu pokožky počas vrcholových alebo rekreačných športov.

  • Antibakteriálna funkcia
Funkčný materiál

Bambusové vlákno

Je to ekologický materiál, ktorého vlákno sa získava z bambusu. Vysoký podiel bambusového vlákna (prírodná viskóza) s antibakteriálnymi účinkom zabezpečuje vyššiu hebkosť výrobku a jeho použitie je vhodné pri nadmernom potení nohy a pri náchylnosti k vzniku kožných hubových chorôb. Výrobky z prírodných bambusových vlákien sa vyznačujú chladivým efektom, mäkkosťou ale aj dobrou absorpciou vlhkosti a dlhotrvajúcou stálosťou farieb.

  • Termoregulačná a antibakteriálna funkcia


Špeciálne úpravy

Striebro

Striebro je známe ako antimikrobiálna látka účinná v boji s baktériami, plesňami a kvasinkami. Zároveň má dobrý vplyv na liečenie drobných škrabancov alebo odrenín a urýchľuje regeneráciu pokožky. Pôsobí aj proti akné, psoriáze, ekzémom a zápalom. Použitie striebra je netoxické a zdravotne nezávadné.

  • Antibakteriálna úprava

Antibakteriálna úprava Sanitized®

Účinná antibakteriálna úprava zabezpečuje zamedzenie vzniku a rozšíreniu hubových baktérii a mikroorganizmov, chráni pred vznikom nepríjemných zápachov. Pôsobí ako deodorant a zabezpečuje hygienickú sviežosť výrobkov. Úprava je bezpečná voči pokožke a životnému prostrediu. Má dlhodobý účinok a vysokú stálosť aj pri viacnásobnom praní.

  • Antibakteriálna úprava


Katalóg produktov

Počet výsledkov na zobrazenie 12

SAGER

Celofroté zdravotné ponožky s voľným lemom s Ag.

2,60 €

MIREB

Zdravotné ponožky s froté v chodidle, priedušný priehlavok, komfortný lem, retiazkovaná špica.

2,60 €

DURSIL

Pánske rebrované ponožky so strieborným vláknom a voľným lemom.

1,75 €

AJFA

Dámske hladké ponožky s voľným lemom.

1,75 €

TAJA 41 s Ag

Dámske zdravotné rebrované ponožky bez gumičky s obsahom striebra.

1,65 €

LIBENA

Dámske zdravotné rebrované ponožky s voľným lemom.

1,75 €

TOBO

Hrubé rebrované zdravotné ponožky bez lemu.

1,95 €

AMBOSOR

Zdravotné ponožky s bambusovým vláknom, rebrovaný vzhľad, komfortný lem, retiazkovaná špica.

2,60 €

RAVA/U

Dámske hrubé rebrované ponožky bez lemu.

1,90 €

TOBA

Hrubé rebrované ponožky bez lemu.

1,90 €

REDVIG/U

Pánske hrubé rebrované ponožky bez lemu.

1,95 €

PEZO

Pánske hladké ponožky s voľným lemom.

1,90 €