Profil firmy

Pletiarska výroba a výroba pančuchových výrobkov má pod Tatrami v meste Svit už 80-ročnú tradíciu. Datuje sa od roku 1934, keď boli inštalované prvé pančuchové pletacie stroje. Zakladateľom firmy a tradície tejto výroby bol český podnikateľ Tomáš Baťa.

TATRASVIT SVIT – SOCKS, a.s. je priamym pokračovateľom tradície pletiarskej výroby vo Svite. Pančuchové výrobky sú v súčasnosti vyrábané na moderných pletiarskych, konfekčných a úpravárenských strojoch, ktoré umožňujú výrobu technologicky náročných výrobkov zodpovedajúcich najvyšším technickým a estetickým požiadavkám zákazníkov.

Výrobný sortiment obsahuje širokú škálu pánskych a dámskych výrobkov od štandardných po luxusné, ako aj výrobky určené na špeciálne účely ako sú športové, zdravotné, pracovné a iné. Súčasťou výrobného programu sú aj detské výrobky a pančuchové nohavice.

Vo výrobe sú používané kvalitné prírodné materiály bavlna, vlna a moderné syntetické materiály. Ako sú polyamid, polyester a polypropylén. Vysoké úžitkové vlastnosti výrobkov zabezpečuje používanie špeciálnych funkčných a elastických materiálov a aplikácie špeciálnych úprav.

Od roku 1999 je firma držiteľom certifikátu ISO 9001. Podstatná časť produkcie je určená zahraničným odberateľom.

Tatrasvit panorama foto

TOP