Špeciálne materiály a úpravy

Naša spoločnosť používa pri výrobe najkvalitnejšie materiály a priadze najmä od európskych dodávateľov. Kvalitný materiál je základom kvalitného produktu. Dodatočné vlastnosti našich výrobkov zabezpečuje použitie rôznych funkčných materiálov.

Funkčné materiály

Prolen® Siltex

prolen-stop-small1Špeciálne polypropylénové vlákno modifikované antibakteriálnym aditívom na báze biogénnych iónov striebra, ktoré neškodí telu ani životnému prostrediu. Ióny striebra bránia rastu baktérií a plesní, redukujú nepríjemné pachy a udržiavajú biologickú rovnováhu pokožky počas vrcholových alebo rekreačných športov.

COOLMAX®

coolmax-logo-smallCOOLMAX® je špeciálne polyesterové vlákno, ktoré zabezpečuje komfort pri nosení. Odvádza vlhkosť od pokožky a zabezpečuje jej vyparovanie na vonkajšej strane materiálu. Aj pri intenzívnej záťaži udržuje konštantnú teplotu pokožky. Použitie vlákna COOLMAX® zabezpečuje rýchlejšie vyschnutie materiálu v porovnaní s bežnými materiálmi ako sú bavlna alebo iné syntetické materiály.

Bambusové vlákno

bambusVysoký podiel bambusového vlákna (prírodná viskóza) s antibakteriálnymi účinkom zabezpečuje vyššiu hebkosť výrobku a jeho použitie je vhodné pri nadmernom potení nohy a pri náchylnosti k vzniku kožných hubových chorôb.

Strieborné vlákno

striebroStriebro je známe ako antimikrobiálna látka účinná v boji s baktériami, plesňami a kvasinkami. Zároveň má dobrý vplyv na liečenie drobných škrabancov alebo odrenín a urýchľuje regeneráciu pokožky. Pôsobí aj proti akné, psoriáze, ekzémom a zápalom. Používa sa ako priama súčasť materiálu (polypropylén s aktívnymi biogénnymi ióntami striebra Ag+ implantovanými do jadra priadze). Použitie striebra je netoxické a zdravotne nezávadné.


Doplnkové úpravy

Pančuchové výrobky je možné dodatočne upraviť pomocou doplnkových úprav alebo použitím špeciálnych aditív. Produkty tak získajú dodatočnú funkciu a ponúkajú zákazníkom pridanú hodnotu a vysokú kvalitu.

Antibakteriálna úprava Sanitized®

sanitized logoÚčinná antibakteriálna úprava zabezpečuje zamedzenie vzniku a rozšíreniu hubových baktérii a mikroorganizmov, chráni pred vznikom nepríjemných zápachov. Pôsobí ako deodorant a zabezpečuje hygienickú sviežosť výrobkov. Úprava je bezpečná voči pokožke a životnému prostrediu. Má dlhodobý účinok a vysokú stálosť aj pri viacnásobnom praní.

Zmäkčujúca úprava

Použitá zjemňujúca úprava zvyšuje elastickú pružnosť, priľnavosť, jemnosť a pohodlie pri zabezpečení optimálneho klimatického komfortu. Zároveň zintenzívňuje a prehlbuje farby výrobku a je odolná voči vypratiu.

Úprava Aloe Vera

aloe veraVýťažky z Aloe Vera môžu byť pri výrobe pridávané do textilného výrobku. Blahodarné účinky výťažkov z rastliny majú pozitívne účinky na ľudskú pokožku. Úprava obsahuje aj vitamín E a včelí vosk, má výrazný antibakteriálny efekt.

Úprava Eukalyptus

eukalyptusDodáva ponožkám sviežu vôňu, ktorá sa prenáša aj na obuv. Eukalyptus odpudzuje kliešte a drobný hmyz, je to vhodná úprava pre textilné výrobky nosené vo voľnej prírode. Eukalyptus má tiež hojivé účinky a lieči drobné ranky.

TOP