O ponožkách

Garancia kvality je u nás na prvom mieste. Okrem kvality kladieme dôraz aj na výsledný vzhľad ponožky. Po dokončení výroby všetky ponožky pozorne kontrolujeme a dbáme na to, aby bol každý pár v 100% stave. Našim zákazníkom ponúkame nadštandardnú kvalitu.

Pančuchové výrobky sú v súčasnosti vyrábané na moderných pletiarskych, konfekčných a úpravárenských strojoch, ktoré umožňujú výrobu technologicky náročných výrobkov zodpovedajúcich najvyšším technickým a estetickým požiadavkám zákazníkov. Vo výrobe sú používané kvalitné prírodné materiály: bavlna, vlna a smart textílie ako polyamid, polyester a polypropylén v rôznych modifikáciach. Vysoké úžitkové vlastnosti výrobkov zabezpečuje používanie špeciálnych elastických materiálov a aplikácie špeciálnych úprav typu Aloe Vera, Eukalyptus, Silver Protection. Spracovávané sú aj materiály BIO bavlna a vlna, ktorých výrobcovia sa hlásia k princípom ekologickej výroby a Fair trade – spravodlivému obchodovaniu.

Konštrukcia lemu

 • Klasický lem

  Klasický lem

  Jemná gumená niť vpletená do lemu zaručuje dobré nosenie a obopnutie ponožky okolo lýtka. Lem je riešený mierne rozdielnou konštrukciou.
 • Pique lem

  Pique lem

  Takýto lem rozkladá prítlak elastanu na väčšiu plochu, takže zabraňuje zhŕňaniu lemu a pritom nezviera nohu v oblasti nad členkom. Pridanou hodnotou je vizuálne atraktívnejšia väzba pleteniny.
 • Voľný – zdravotný lem

  Voľný - zdravotný lem

  Voľný lem v oblasti lýtka s vysokou rozťažnosťou je ideálny pre zákazníkov, ktorí majú problémy s opuchom nôh alebo citlivou pokožkou. Komfort nosenia zabezpečuje použitie elastických materiálov (gumy) len v niekoľkých riadkoch hornej časti lemu.

Konštrukcia tela ponožky

 • Elastická bandáž

  Elastická bandáž

  V konštrukcii výrobku sa umiestňuje špeciálna elastická zóna, ktorá zabraňuje posúvaniu ponožky v obuvi chráni pokožku pred neželaným otláčaním a odieraním.
 • Froté zóna v chodidle / Masážna froté zóna

  Froté zóna v chodidle / Masážna froté zóna

  Pridaním dodatočného voľnejšieho vlákna pri pletení materiálu vznikajú nad povrchom úpletu malé očká, ktoré vytvárajú jemný a mäkký povrch – froté. Takto zväčšený objem materiálu pôsobí ako ochrana proti odieraniu a otláčaniu pokožky a má aj dobré izolačné vlastnosti. Masážny efekt je dosiahnutý striedaním froté a hladkého úpletu v chodidle.
 • Priedušná zóna

  Priedušná zóna

  Mriežkovaná alebo rebrovaná štruktúra úpletu v konštrukcii ponožky v kombinácii s vhodným materiálom (najčastejšie kombinácia bavlny a polypropylénu) zabezpečuje efektívne odvádzanie vlhkosti a priedušnosť ponožky.
 • Spevnená špica a päta

  Spevnená špica a päta

  Pridanie dodatočného materiálu v oblasti päty a špice zabezpečuje vyššiu odolnosť voči namáhaniu a odieraniu. Okrem výrobkov zo 100% bavlny sa pre spevnenie najčastejšie používa polyamidové (PAD) vlákno.
 • Zvýšená päta – zosilenie nad pätou

  Zvýšená päta – zosilenie nad pätou

  Pre zosilenie najviac namáhanej časti ponožky v oblasti „achilovky“ sa používa vpletenie polyamidového (PAD) vlákna. Zosilenie zvyšuje odolnosť voči odieraniu tejto časti ponožky napr. pri nosení obuvi.

Konštrukcia špice

 • Plochý šev v špici

  Plochý šev v špici

  Ide o jemné uzatvorenie špice spôsobom, ktorý je jemnejší ako klasické zošitie a funkčne podobné retiazkovanej špici.
 • Retiazkovaná špica

  Retiazkovaná špica

  Uzatvorenie špice je spracované tak, aby bol spoj pri nosení komfortný a netlačil na prsty.Retiazkovanie špice vytvára veľmi jemný spoj, pri ktorom sú jednotlivo prepojené oproti sebe ležiace očká.
 • Šitá špica

  Šitá špica

  Klasické zošitie výrobku v oblasti špice s prihliadnutím na to, aby šev nespôsoboval odery.

Materiály

 • Akryl (PAN)

  Akryl (PAN)

  Tento materiál vyniká najmä stálosťou na svetle, pevnosťou, ťažnosťou a odolnosťou voči kyselinám. Nemá sklon ku žmolkovaniu a plsteniu. Vyrába sa často v zmesi s vlnou.
 • Bavlna

  Bavlna

  Je hlavnou prírodnou textilnou surovinou, ktorá sa vyznačuje ideálnym súhrnom vlastností pre jej použitie pri výrobe textilných výrobkov. Vyznačuje sa vhodnou pevnosťou a dobrými tepelno-izolačnými schopnosťami . Mäkká príjemná surovina rastlinného pôvodu so schopnosťou dobre prijímať farbivá.
 • Polyamid (PAD)

  Polyamid (PAD)

  Syntetické vlákna (nylon) s dobrou pevnosťou, odolnosťou voči oderu. Dobre sa farbia, vyznačujú sa nízkou navlhavosťou a preto je tento materiál obľúbený najmä u športovcov, ako súčasť funkčného odevu a ponožiek.
 • Polyester (PES)

  Polyester (PES)

  Tieto syntetické vlákna dobre odolávajú mikroorganizmom, spracovávajú sa v zmesi s bavlnou, vlnou alebo viskózou. Vyznačujú sa pevnosťou a nízkou navlhavosťou. Nevýhodou je sklon ku žmolkovaniu.
 • Polypropylén (POP)

  Polypropylén (POP)

  Polypropylénové vlákna sú veľmi odolné voči odieraniu, majú dobrú mechanickú a chemickú odolnosť.
 • Polyuretán (PUR)

  Polyuretán (PUR)

  Tento materiál patrí medzi elastomerové vlákna, ktoré sa vyznačujú veľkou rozťažnosťou a schopnosťou opakovaného a takmer úplného návratu do pôvodných rozmerov. Bežný výraz pre tieto vlákna je odvodený od jedného z výrobcov – Lycra. Poznáme aj opriadanú lycru - buď polyamidom alebo bavlnou (core-garn). Gumené nite Nite na báze kaučukového základu obalené najčastejšie bavlnenou priadzou. Ide o jemné elastické nite vpletané najčastejšie do lemu ponožiek.
 • Vlna

  Vlna

  Patrí medzi najstaršie a najdôležitejšie prírodné textilné materiály využívané v odevnej výrobe. Priadza z ovčieho rúna je obľúbená aj u alergikov. Vyznačuje sa hrejivosťou, je príjemná na dotyk a dobre prijíma farbivá. Pre bežné použitie je upravovaná proti plsteniu.